sekstet wokalny

O artyście

W ciągu dziesięciu lat istnienia zasłynął najlepszymi wykonaniami muzyki wokalnej. Wydał w tym czasie cztery własne albumy płytowe, obsypane nagrodami, nagrał muzykę do dwóch innych, dokonując premierowych rejestracji. Prawykonał kilkadziesiąt utworów, współpracował z najlepszymi orkiestrami, m.in. NOSPR na „Warszawskiej Jesieni” i Sinfonią Varsovią. Nagrywał recitale dla TVP i koncerty dla Polskiego Radia, występował na czołowych festiwalach, w ważnych ośrodkach kulturalnych w Polsce i za granicą. Na zaproszenie Ambasadorów RP w Rzymie i Watykanie zespół wystąpił podczas papieskich uroczystości we Włoszech.

Sekstet stworzyli wybitni śpiewacy-soliści wokalni połączeni pasją i umiejętnościami interpretowania najbardziej wymagających utworów dzisiejszych twórców. Zespół proMODERN współpracuje z najwybitniejszymi kompozytorami, muzykami i orkiestrami.

Sięga po niedostępny dla innych repertuar, od dzieł najważniejszych polskich kompozytorów – Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Panufnika, przez klasyków europejskich, jak Berio, Sciarrino, Stockhausen, Ligeti, Pärt i Andriessen, po utwory tworzone na zamówienie, m.in. Zygmunta Krauzego i Pawła Łukaszewskiego, a także wyjątkowe projekty z udziałem Krzysztofa Herdzina czy Krzesimira Dębskiego. Dzięki autorskim interpretacjom sekstet zyskał wielkie uznanie w środowisku muzycznym. Otrzymuje też znakomite międzynarodowe recenzje, m.in. entuzjastyczne opinie brytyjskiego „Gramophone”.

Zespół zdobył pięć nagród Fryderyk: w 2015 roku za swoją debiutancką płytę Where are you. Pieces from Warsaw – w kategoriach Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej, w 2018 za proMODERN shakespired – w kategoriach Album Roku Muzyka Współczesna i Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej, oraz w 2020 za Comfort zone – w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna. Utwór Philipa Lawsona, stworzony przez legendarnego artystę specjalnie na zamówienie zespołu, w ciągu zaledwie dwóch tygodni doczekał się 20 tysięcy odsłuchań na Spotify!

Artysta nie bierze udziału w żadnych wydarzeniach.