Kompozytor, producent, raper

O artyście

polski raper, kompozytor i producent muzyczny. Reżyser teledysków, koncertów i spektakli oraz promotor kultury brassowej w Polsce i na świecie.

Autor wielu konceptualnych albumów oraz projektów kilkukrotnie nominowanych do Fryderyków. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 r. "Paszport Polityki" za projekt “Zrozumieć Polskę”. Nagrodzony m.in. Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka, Ślizgerem, Brylantami Dolnośląskimi i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię czterech galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu. W 2015 roku założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 międzynarodowy big band REBEL BABEL FILM ORCHESTRA, którego został liderem.

Ten charyzmatyczny twórca ceniony jest za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm, oryginalne performensy oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne. W swoich kompozycjach celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m.in z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Pokahontaz, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem, Promoe, Rapsusklei i islandzkim Mum, współpracował z najlepszymi na świecie artystami sceny DJ-skiej, jak DJ Qbert czy DJ Eprom, a także z prestiżowymi orkiestrami, brass bandami, m.in ze zdobywcami nagrody Grammy Hot 8 Brass Band. Na żywo supportował m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, MASSIVE ATTACK i wielu innych światowej klasy artystów.

Łukasz L.U.C. Rostkowski rozwija swoją działalność również w przemyśle filmowym, tworząc muzykę do seriali (m.in. Erynie) oraz produkcji fabularnych. Jego najnowszym dziełem jest ścieżka dźwiękowa do malarskiej adaptacji powieści “Chłopi” wyprodukowanej przez znanego na świecie producenta filmowego BreakThru Films, odpowiedzialnego za produkcję pierwszego w historii pełnometrażowego malowanego filmu animowanego “Twój Vincent”, nominowanego do Oscara w 2018 roku.

Artysta nie bierze udziału w żadnych wydarzeniach.