O artyście

Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni jazzowi. Wykonują muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, w którym połączone zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki, a fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja.

Formacja jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Dzięki wypracowaniu oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej i publiczności na całym świecie.

Bester Quartet dokonał licznych nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce i na świecie, współpracował z wybitnymi artystami oraz słynnymi zespołami muzyki jazzowej, klezmerskiej, awangardowej i klasycznej, jak: John Zorn, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, John McLean, Don Byron, Frank London, Dorota Miśkiewicz, Jorgos Skolias, Aaron Alexander, Tomasz Ziętek, Sinfoniett a Cracovia, Capella Bydgostiensis, Kwartet Dafô, Marek Moś (orkiestra AUKSO) i in. Zespół koncertował w prestiżowych salach koncertowych i klubach muzycznych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, na Tajwanie, w Hiszpanii, Czechach, na Słowacji, w Finlandii, Estonii, Francji, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Serbii, Bułgarii, na Węgrzech, we Włoszech, w Mołdawii, Rumunii, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Turcji, Chorwacji, Izraelu, Brazylii, Niemczech i Kanadzie. Owocem wieloletniej współpracy z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna oraz cenionymi polskimi wydawnictwami FOR TUNE i ANAKLASIS jest dwanaście wydanych dotychczas płyt.

Artysta nie bierze udziału w żadnych wydarzeniach.